SIMONA

SC SIMONA SRL a fost infiintata in anul 1994 este o societate cu capital privat exclusiv romanesc , are ca domeniu de activitate prelucrarea si conservarea carnii.

SC SIMONA SRL are o capacitate de sacrificare bovina de 50 capete/8h, porcine 200 capete/8h ,ovine 200 capete/8h o capacitate de procesare carne de 7 tone/zi.
Capacitatea de depozitare pentru produse congelate este de 40 de tone, capacitatea de depozitare pentru produse refrigerate este de 20 de tone - materii , produs finit preparate din carne. Capacitate de depozitare pentru carcasa separate pe specii este de 25 de tone.

Societatea este dotata cu doua masini autorizate pentru transportul de animale vii si cu sase autovechicule ce sunt prevazute cu statie frigorifica pentru transport carcasa, carne si preparate din carne, autorizate Sanitar Veterinar.

This user account status is Approved